O tym, jak trudno prawidłowo wypoziomować meble, przekonywać nie trzeba. Problem ten dotyczy przede wszystkim zabudowy kuchennej, dlatego kreatywny patent na jego rozwiązanie dedykowany jest najczęściej systemom stosowanym w kuchni. 

Ale do rzeczy! Jaki on jest? Odpowiedź brzmi: sprytny i prosty! Wystarczy użyć stopek meblowych Axilo marki Häfele. Ich montaż jest nieskomplikowany i szybki.

Zaczynamy od usytuowania mocowań tak, by znalazły się one na wieńcach dolnych i w odległości od przodu korpusu, która uwzględniać będzie grubość i cofnięcie cokołu – w przypadku stopek przednich. Równolegle staramy się o to, by mocowanie stopek dawało odpowiednie podparcie dla boków szafki. Następnie, po dodaniu do każdej stopki elementu regulacyjnego, przystępujemy do procesu regulacji. To właśnie na tym etapie pojawia się klucz Axilo, czyli technologiczne novum, z którym poziomowanie mebli okazuje się dziecinnie łatwe! W zależności od tego, czy chcemy podnieść mebel do góry czy go obniżyć, kręcimy kluczem w prawą lub lewą stronę. Proste? Proste!

Tak zainstalowane i wyregulowane stopki są w stanie udźwignąć ciężar szafki wraz z zawartością i stanowią gwarancję bezpieczeństwa, które i w tym przypadku jest bardzo ważne!

Chcesz odnaleźć najbliższy punkt Häfele?

Udostępnij swoje położenie lub wybierz województwo z listy.

Autoryzowany dystrybutor

Hurtownia partnerska