Sekret idealnej kuchni tkwi w odpowiednim doborze systemów kuchennych. Ważne jest nie tylko to, by odzwierciedlały one podział na strefy robocze i dostosowane były do zasady trójkąta roboczego. O ich funkcjonalności rozstrzygają również jakość i działanie tworzących je elementów.

Nawet najmniejsze akcesoria mają w tym przypadku znaczenie. Przykład? Podnośniki meblowe decydują choćby o tym, jak ciężki front będziemy mogli zastosować i jak łatwy dostęp będziemy mieli do zawartości tego, co schowane jest w środku.

Systemem kuchennym, który doskonale sprawdza się w praktyce, jest system podnośników Free Flap marki Häfele. Udźwignie on wiele, dlatego nie trzeba się siłować nawet z najcięższym frontem, w dodatku jego montaż i regulacja są niezwykle proste!

Zanim jednak go zamontujemy, konieczny jest wybór podnośnika, który odpowiadałby naszemu frontowi. Również to nie stanowi problemu, ponieważ z pomocą specjalnej tabelki, umieszczonej w katalogu ofertowym Häfele, w łatwy sposób jesteśmy w stanie wybrać podnośnik dostosowany do naszych potrzeb.

W pierwszej kolejności określamy więc wagę i wymiary frontu oraz wagę dobranego do niego uchwytu. Robimy to, używając standardowej miary i wagi. Następnie znając już potrzebne wartości, korzystamy z tabeli, która zawiera orientacyjne, maksymalne wartości właściwe poszczególnym klapom. Przy jej pomocy możemy wybracć odpowiedni podnośnik i konkretny jego model. Wybór modelu z tabeli konfrontujemy z opisem technicznym na obudowie podnośnika.
Sam montaż odbywa się natomiast z użyciem specjalnych szablonów, które przyśpieszają proces instalacji i wykluczają ryzyko popełnienia potencjalnych błędów. To jednak nie wszystko – ich regulacja jest bowiem równie prosta! Po tym, jak sprawdzimy, jak pracuje nasz front i zamontowany do niego podnośnik, przystępujemy do regulacji siły domyku, która znajduje się z przodu podnośnika. Jest to o tyle komfortowe rozwiązanie, że mając łatwy dostęp do regulacji, możemy ją wykonać zarówno przy pomocy wkrętarki, jak i wkrętaka, co jednak wymaga od nas poświęcenia temu większej ilości czasu.

System podnośników Free Flap to przykład rozwiązania, które sprawdzi się w każdej, nawet najbardziej wymagającej realizacji! To również synonim ergonomii, która sprawi, że Twoja przestrzeń pracować będzie lepiej!

Chcesz odnaleźć najbliższy punkt Häfele?

Udostępnij swoje położenie lub wybierz województwo z listy.

Autoryzowany dystrybutor

Hurtownia partnerska