Kuchnia zbliża? Zobacz dlaczego

Zespół Häfele

czytaj

Zespół Häfele - Pomysły

Gotowanie dla kilku osób, nagła wizyta sąsiadów czy impreza nie muszą oznaczać ciągłego znikania gospodarza. Doskonałym rozwiązaniem dla towarzyskich jest zaaranżowanie kuchni otwartej na salon.

Stoisz przy kuchence podczas, gdy domowe życie przelatuje za plecami? Czas na zmiany. A konkretnie na otwarcie – kuchni na mieszkanie. Dzięki otwartej kuchni nawet niewielka przestrzeń wydaje się bardziej przestronna. Połączenie jej z pokojem dziennym sprawia, że oba pomieszczenia są częścią większej całości. Najważniejsze jednak, że nie zamykamy się na to, co dzieje się w domu. Ale kuchnia otwarta to zarówno zalety, jak i wyzwania. Jak się z nimi zmierzyć?

KROK 1: Otwarta nie znaczy odkryta

Największym zarzutem podnoszonym przez przeciwników kuchni otwartych jest rozprzestrzenianie się kuchennych zapachów po całym mieszkaniu lub domu. Rozwiązaniem tego kłopotu może być wykorzystanie systemów drzwi przesuwnych. Za ich pomocą możemy częściowo lub w całości odgrodzić kuchnię od reszty mieszkania. W przypadku kuchni bez okien, albo słabo oświetlonych, bardzo dobrze sprawdzą się drzwi szklane, które dodatkowo pozwolą doświetlić pomieszczenie. Drzwi wykorzystywane w systemach przesuwnych są ciężkie i tylko specjalne prowadnice i amortyzatory, wykorzystywane między innymi w systemach Finetta Flatfront lub Eku Frontino dadzą nam gwarancję niezawodności.

KROK 2: Przestrzeń na zawołanie

Wybierając kuchnię otwartą, trzeba zdecydować się na pewne kompromisy. Przy takich rozwiązaniach nie zawsze wystarcza miejsca np. na stół, przy którym wszyscy domownicy mogliby się wspólnie spotkać. W tym przypadku można skorzystać z rozwiązania jakim jest blat wysuwany z zabudowy kuchennej. Ta przestrzeń, na co dzień ukryta, może być wykorzystywana nie tylko podczas rodzinnych posiłków, ale również jako miejsce pracy. Do dyspozycji mamy różne rodzaje batów. Nie tylko wysuwane, jak szuflada, ale również takie otwierające się po łuku. Miejsce ukrycia dodatkowej przestrzeni w nowoczesnej kuchni zależy tylko do naszej wyobraźni.

KROK 3: Technologia w służbie porządku

Jeżeli zdecydowaliśmy się na urządzanie kuchni otwartej musimy pamiętać, że wszystko co w niej zostawmy będzie doskonale widoczne z salonu. Taka sytuacja wymusza na nas konieczność ciągłego dbania o porządek w naszej kuchni, o który będzie łatwiej jeżeli dobrze zaplanujemy naszą przestrzeń. Sukces zapewni nam odpowiedni dobór szafek i ich wyposażenia. Szuflady i kosze cargo czy szafki narożne pozwolą do maksimum wykorzystać możliwości kuchni. W przypadku tych ostatnich warto wybrać systemy półek wysuwnych Nuvola, dzięki którym będziemy mieli dostęp do wszystkich produktów, nawet tych najgłębiej ukrytych.

Zespół Häfele - Pomysły

Chcesz odnaleźć najbliższy punkt Häfele?

Udostępnij swoje położenie lub wybierz województwo z listy.

Autoryzowany dystrybutor

Hurtownia partnerska