Porady Wpis
Idea

Oświetlenie nie tylko funkcjonalne, ale też łatwe w montażu? Loox 5 jest właśnie dla Ciebie!

Oświetlenie to jeden z kluczowych elementów aranżacji każdego wnętrza, także kuchni. Tutaj znaczenie ma wiele elementów: rodzaj oprawy (punktowa lub liniowa), ich rozmieszczenie i dobór, barwa światła oraz jego natężenie, a na końcu ergonomiczne sterowanie. Warto się nad tą kwestią głębiej zastanowić, bo stawką jest wnętrze oglądane każdego dnia w dobrym świetle. Zagwarantuje to system Loox 5.

Oświetlenie może spełniać różne role

Oświetlenie może spełniać różne role

Odpowiednio dobrane oświetlenie spełnia różne role:
  • wypełnia pomieszczenie światłem i dekoruje meble
  • wspomaga pracę w kuchni poprzez oświetlenie blatu roboczego oraz wnętrza szuflad
  • doświetla wnętrza szafek, a jednocześnie uatrakcyjnia wygląd całego mebla

Loox 5 pozwala na elastyczne projektowanie oświetlenia

Temperatura barwowa światła w pomieszczeniu może stymulować nasze samopoczucie podobnie jak pora dnia. Światło o chłodnej barwie, przypominające rześkie światło wczesnego poranka, pobudza. Doskonale sprawdza się w pomieszczeniach, w których pracujemy i potrzebujemy skupienia. Odwrotne działanie ma światło o ciepłej barwie, jak późne popołudnie. Wycisza i relaksuje. System Loox 5 pozwala na szeroki dobór rodzajów światła, a dzięki oprawom MULTI-WHITE jesteśmy w stanie dowolnie zmieniać jego temperaturę. Tym samym rano możemy korzystać z jasnego, pobudzającego światła, a wieczorem relaksować się w przyciemnionej białej, ciepłej barwie. Wszystko jednym włącznikiem i jednym źródłem światła.
Przestrzeń i detal. Ogólnie czy miejscowo?

Przestrzeń i detal. Ogólnie czy miejscowo?

Urządzając kuchnię zaprojektuj oświetlenie o różnej funkcji i charakterze, aby uzyskać najlepszy efekt. Spraw, aby Twoja kuchnia stała się wygodnym i ergonomicznym miejscem, w którym domowe obowiązki będą przyjemnością.
  • Światło ogólne – włączane przy wejściu do kuchni, rozświetla wnętrze. Może to być centralna lampa bądź panorama punktów świetlnych, które przejmą na siebie rolę oświetlenia kuchni.
  • Oświetlenie blatu roboczego – poza niezbędnym oświetleniem głównym bardzo ważne jest doświetlenie przestrzeni, na której pracujemy, czyli blatu kuchennego. Najbardziej popularnym rozwiązaniem jest użycie oświetlenia liniowego.
  • Oświetlenie dodatkowe/dekoracyjne – pamiętaj o możliwości oświetlenia wnętrza szafek oraz szuflad lub nawet montażu oświetlenia w cokole.

Oprawa punktowa czy liniowa? Miejscowo czy przestrzennie?

Oświetlenie liniowe najlepiej sprawdza się w przestrzeniach kuchennych, takich jak blaty robocze, cokoły, podświetlenie wysp kuchennych, szafki i szuflady (doświetlenie wnętrza). Oświetlenie oprawami punktowymi można zastosować w tych samych sytuacjach (przy oświetleniu blatu roboczego należy odpowiednio dobrać je pod względem rozmieszczenia, kąta i mocy świecenia), ale najlepszym jego zastosowaniem jest oświetlenie dekoracyjne, np. detali w otwartych półkach. Oprawy zarówno punktowe, jak i te w profilach, mogą być montowane na dwa sposoby: nawierzchniowo lub wpuszczone w płytę mebla, dzięki czemu możemy dopasować je do każdej przestrzeni.

Inteligentny. Bezprzewodowy. System sterowania światłem

Häfele Connect Mesh to nowy system do inteligentnego i bezprzewodowego sterowania światłem. Dzięki niemu można centralnie połączyć wszystkie komponenty i sterować nimi oraz aranżować efekty świetlne indywidualnie do różnych okazji. Sterowanie zapewnia liczne możliwości kontroli łącznie ze zmianą koloru w przypadku opraw RGB lub ustawieniem temperatury barwy opraw MULTI-WHITE. Dzięki Plug-and-Play można łatwo dodać elementy systemu do istniejących instalacji również w późniejszym czasie. Prosto i elegancko.